Продавець TAURUS TM розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
223 відгуків
+380 (98) 024-24-48
Ржевського 16, Сміла, Україна
TAURUS: рушникосушки, електричні ТЕНи, крани; перила, огородження, поручні із нержавіючої сталі

Як захистити водяну рушникосушку з нержавіючої сталі від струмів (електрокорозії)

Як захистити водяну рушникосушку з нержавіючої сталі від струмів (електрокорозії)

Як захистити водяну рушникосушку, радіатор від струмів (електрокорозії)!?

 

Природа блукаючих струмів криється в різниці потенціалів заземлених конструкцій в різних частинах будівлі. Оскільки всі металеві конструкції, повинні мати гальванічний контакт з нульовим провідником у ВРП (вхіднорозподільчому пристрої) або ГРШ (головному розподільчому шафі).

Це називається системою зрівнювання потенціалів.

Для чого це робиться ― для того що б взявшись за трубу і заземлене обладнання не отримати удар струмом. Труба буде десь далеко мати заземлення, а, скажімо, плита, в підвалі свого будинку і між цими 2 "землями" буде невелика різниця потенціалів, скажімо 4-6В.

Теоретично, при правильному будівництві, різниці потенціалів бути не повинно.

Але на практиці по-іншому. Десь зварне з'єднання замінюють на згони і вносять додатковий опір, а де то вставляють кусок з металопласту. Все це призводить до виникнення різниці потенціалів у різних кінцях або поверхах труби, яка в кінці і призводить до електрохімічної корозії.

Електрохімічна корозія особливо злісно поводиться з підземними комунікаціями, що проходять через грунти з різною кислотністю, або якщо десь поруч є трамваї та потяги.

Проблема корозії змішувачів і рушникосушок саме в тому і полягає, що до них підходять пластикові труби. Стояк, звичайно ж, з металевих труб.

Металеві труби все заземлені, в нових будинках через систему зрівнювання потенціалів, в старих ― в підвалі до контуру заземлення.

При використанні пластикових труб розривається металозв'язок між трубами стояка і металевою рушникосушкою.

Отже розривається потенціал: на стояку у вас один ― земля, на змішувачі (полотенцесушителі) ― інший.

Таке явище має назву ― різниця потенціалів (фізики за 8 клас). Між різними потенціалами з'являється електрострум, за умови появи між ними провідника. Таким провідником і є поточна вода.

При русі води по трубах відбувається мікротертя різних середовищ: води та металу, а при терті виникає напруга.

Тобто потенціал, той що в стояку дорівнює потенціалу землі (заземлено), а той що в полотенцесушителе ― сам по собі, а через воду між різними потенціалами і виникають "блукаючі струми", і, як наслідок ― корозія. Вода володіє відмінною токопроводністю.

ВСЕ що вам ТРЕБА ЗРОБИТИ ― це забезпечити надійну металеву зв'язок між трубами стояка і металевими кінцевими пристроями (полотенцесушитель, радіатор).

Простіше кажучи ― заземлити свій полотенцесушитель на металеві труби стояка і все блукаючі неприємності вас покинуть негайно, потенціал вирівнюється і струму нізвідки і нікуди буде текти.

Поки трубопроводи холодної і гарячої води, а також опалення виконувалися із сталевих труб ― питання про заземлення кожної батареї просто не міг виникнути: в підвалі кожен трубопровід заземлявся в двох місцях (як протяжний елемент).

 

Зверніть увагу: кожна ванна також заземлялася (на трубопровід) окремим провідником, тому що використовується ванна. інакше вона не має електричного зв'язку з водопровідною трубою.

Коли почали повсюдно використовувати пластикові чи металопластикові труби – про заземлення якось мало хто замислюється. Здавалося б, металопластикова труба ― схожа на сталеву (за провідністю). Але ви де-небудь бачили сполучні елементи, які забезпечували б електричний контакт з алюмінієм усередині стінки металопластикової трубки?

І виходить так: вода ― достатньо провідна, щоб підвести небезпечну напругу у непотрібне місце, але недостатньо провідна, щоб захистити людину від удару струмом. Плюс під час руху вода за рахунок тертя об стінки (діелектрик) електризується, і статичний заряд накопичується на металевих елементах (свого роду Лейденська банка).

При дотику – б'є відчутно. Людину з хворим на серце може і вбити.

Є ще одна небезпека: серед сусідів може бути придурок, який з метою економії вирішить встановити жучок, щоб лічильник у зворотний бік крутився. І не придумає нічого кращого, ніж підключитись до системи опалення. Тоді батареї краще не торкатися (навіть якщо труби сталеві).

У ПРАВИЛАХ ПРИСТРОЇ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК, глава 1.7 (додаткова система зрівнювання потенціалів), говориться: "... Усі металеві елементи мають бути заземлені".

Висновок:

 

При застосуванні пластикових і металопластикових труб ВСІ металеві елементи системи (батареї опалення, рушникосушки, ванни, змішувачі, і навіть чавунні бачки унітазів) необхідно заземлювати.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner